Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Informace o územním plánu Slap

Vážení občané, přinášíme další informace o územním plánu Slap.

Nový územní plán už je rozpracovaný poměrně dlouho. Práce na něm ale probíhají i tehdy, když to vypadá, že se nic nového neděje. Na jeho zpracování se podílí zpracovatel (ateliér U‑24 ve spolupráci s architektem Milanem Salabou), pořizovatel (Kateřina Vrbová za MěÚ Černošice) a určený zastupitel (pan starosta Neužil). Dosud proběhly tyto kroky:
1. Průzkumy a rozbory
2. Zadání územního plánu a jeho schválení
3. Pracovní návrh územního plánu
4. Návrh územního plánu pro společné jednání
5. Společné jednání a úprava úz. plánu
6. Pokyny k územnímu plánu
7. Druhý návrh územního plánu pro společné jednání
8. Opakované společné jednání a úprava úz. plánu

Ještě nás čeká etapa „veřejné projednání“. Pokud dojde ke shodě, může být už poté územní plán vydán. Pokud ne, bude nutné veřejné projednání opakovat.

Na územní plán je možné se od 6.1.2017 podívat na internetových stránkách města Černošice. Fyzicky je do návrhu územního plánu možné nahlédnout na Obecním úřadě Slap nebo Městském úřadu Černošice, odboru územního plánování.

Nyní je vypsáno veřejné projednání na 20.2.2017. Veřejné projednání proběhne v restauraci „U Neužilů“ ve Slapech od 18 hodin. Zpracovatel na veřejném projednání územní plán představí, uvede provedené úpravy od posledního zveřejnění, vysvětlí případné nejasnosti a zodpoví všechny dotazy. Cílem je územní plán představit, zodpovědět dotazy a poučit veřejnost o zákonných právech a také dát možnost podat připomínky a námitky (cílem není jejich vyřešení na místě).

Ještě 7 dní po veřejném projednání bude možné podat námitky nebo připomínky.
Připomínky může podat opět kdokoliv.
Námitky mohou podat vlastníci pozemku přímo dotčení návrhem řešení (tedy například vlastníci ploch, kde je navržen rozvoj, veřejně prospěšná stavba apod.), dále oprávněný investor (vlastník, správce nebo provozovatel veřejné dopravní nebo veřejné technické infrastruktury) a zástupce veřejnosti (v případě Slap osoba zmocněná nejméně jednou desetinou občanů obce).
Námitky i připomínky jsou písemné, podávají se opět na Městský úřad Černošice a musí v nich být uvedeno:
území vymezené námitkou
čeho se námitka nebo připomínka týká a její odůvodnění
údaje podle KN dokladující dotčená práva (pouze u námitky)
kdo je činí - fyzická osoba uvede jméno, příjmení, datum narození a adresu.
podpis.

Po veřejném projednání pořizovatel s určeným zastupitelem došlé námitky, připomínky a stanoviska vyhodnotí a vyhodnocení námitek a připomínek zašle dotčeným orgánům a Krajskému úřadu Středočeského kraje k posouzení. Pak se čeká na jejich stanovisko a následně se územní plán upraví. Pokud nebude úprava významná, může být územní plán vydán zastupitelstvem obce. Pokud by došlo k podstatné úpravě, veřejné projednání se v rozsahu provedených úprav bude opakovat.

O dalším postupu budeme včas informovat.

Připomínka formulář

Námitka formulář

 

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Velikonoční tradice ?

  Na Valašsku je skvělá tradice jak chodí s trakaři a klepači po ulici :)

  Číst dále...

   
 • Vánoční Koncert (10.12.2022)

  Fotky z koncertu jsou tady (https://slapy.rajce.idnes.cz/10.12.2022_vanocni_koncert_Barbory_Kodetove_ve_Slapech/) ...

  Číst dále...

   
 • Zámecký ples (2.12.2022)

  Fotky z plesu jsou zde. (https://slapy.rajce.idnes.cz/2.12.2022_zamecky_ples_-_zamek_Slapy/) ...

  Číst dále...

Poslední inzeráty


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/jquery.min.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/fullnoconflict.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652