Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

„Ferda“ opět stojící v proudech Svatojanských

Dnes, 10.5.2008, v dopoledních hodinách se uskutečnila dlouho očekávaná a zcela nevšední akce umístění zmenšené napodobeniny tzv. Ferdinandova sloupu na skalisko Sedlo v bývalých Svatojanských proudech. Odkaz na fotogalerii je na konci článku.

O přípravě celé akce bylo zde již informováno před několika dny. Hlavními organizátory celé události byla nadšená partička potápěčů říkajících si Willyteam. Jak již je v našem kraji bohužel pravidlem událost se musela opět obejít bez většího zájmu široké veřejnosti z řad místního obyvatelstva a to i přes to, že bylo o ní v dostatečném předstihu informováno, obyvatelstvo bylo zváno a svou nevšedností se tato akce řadí k tomu jistě zajímavějšímu co se zde děje. Počasí celé události přálo a mohou tedy jen litovat všichni kteří zůstali raději doma.

Přípravy pro umístění sloupu na skalisko probíhaly již po celý předcházející měsíc. Již včera byl sloup přivezen k přehradě a pomocí jeřábu umístěn na speciální ponton ze kterého byl dnes spuštěn na dno přehradního jezera. Dnes od 9.00 hodin pak bylo možno si na náplavce u přehrady sloup prohlédnout. Přímo na místě byla také k vidění malá improvizovaná výstavka pojednávající jednak o historii Svatojanských proudů tak o přípravě celé akce a hledání skaliska Sedlo na dně jezera členy Willyteamu. Nechybělo ani malé občerstvení. Celá akce se těšila zájmu hned tří televizních štábu jenž dva (Nova a Prima) hodlají reportáž již dnes zařadit do hlavního televizního zpravodajství.

Kolem 10. hodiny byl sloup pokřtěn láhví šampaňkého (údajně vylovenou ze dna Slapského jezera) jménem „Ferda“ a celý ponton byl následně odtažen na místo spuštění. Po 11. hodině započalo spuštění sloupu na dno jezera a již kolem 12. hodiny sloup stál přibetonován na svém původním místě na skalisku Sedlo, na dně Slapského přehradního jezera.

Celé akci přálo nádherné májové počasí. Program a veškeré dění bylo báječně a vysoce profesionálně zorganizováno. Vřelé díky celému Willyteamu a všem kteří se zúčastnili a projevili tak zájem o dění v našem krásném kraji.

Fotoreportáž z dnešní akce je v galerii

Zajímavé a související odkazy
- Web Willyteamu:
http://www.willyteam.cz
- Hledání skaliska pod hladinou Slapského jezera:
http://www.willyteam.cz/lokality/sedlo/sedlo.htm
-  Čištění dna Slapského jezera:
http://www.willyteam.cz/07/cisteni1/index.html
- Historie Ferdinandova sloupu:
http://www.svatojanske-proudy.cz/
- Historické snímky Vltavy:
http://vltava.logout.cz

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Volby do zastupitelstva obce - Výsledky (24.9.2022)

  Hurá, máme nové zastupitelstvo! Zrno se oddělilo od plev. :lol:

  Číst dále...

   
 • Vltava - Proměny historické krajiny s komentářm (10.9.2022)

  Fotodokumentace je tady (https://slapy.rajce.idnes.cz/10.9.2022_vystava_a_prednaska_o_Vltave/) ( ...

  Číst dále...

   
 • Poplujte s námi (27.8.2022)

  Fotodokumentace : zde (https://slapy.rajce.idnes.cz/27.8.2022_Slapaci_na_parniku/) ( ...

  Číst dále...

Poslední inzeráty


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/jquery.min.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/fullnoconflict.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652