Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dopis od Družstva pro rekreační bydlení

Nebylo mi ani 10 let,když koncem 50tých let vzniklo Družstvo pro rekreační výstavbu v okolí Slapské údolní nádrže,tudíž mám některé informace pouze odposlechnuté či vypozorované.

Údajně se jednalo na příkaz shora, tehdy nejspíš KGB, na vytvoření evakuačního prostoru pro Pražáky.Osobně jsem tehdy viděl plány, kde ze stodoly pana Větrovského měla být společná vývařovna a provizorní ubytovna. Tehdejší družstvo vykoupilo pozemky za 0,24 Kč/m2 a to direktivně - bohužel velmi sporadicky. (Vykoupili jen to nejnutnější a to co zbylo zůstalo zemědělcům jen pro pláč…) Zájemci - tedy členové dnešního DRB měli původně zaplatit 7000.- jako vklad na investice vč.ceny pozemků s tím,že tehdejší DRB vybuduje tzv.inženýrské sítě mimo kanalizace. To se tehdy zrealizovalo a občané Československé socialistické republiky pojali za následně požadovaných jen 5000.-Kč názor, že když nemohou svobodně cestovat do zahraničí tak mají alespoň nějaké soukromí. Jinými slovy se za peníze družstevníků vybudovala určitá infrastruktura a co se týče oprav, právnických pochybení či fyzických nedodělků po revoluci o tom raději pomlčím.Cesty jsou veřejně přístupné - stačí se jen podívat.

Po tzv.sametové revoluci se ona organizace dopracovala k novému názvu a také k jiným stanovám. Já jsem chatu zdědil před čtyřmi lety, vstoupil jsem poslušně do DRB a zapojil jsem se aktivně do dění místního výboru Přestavlky u vody. Za tuto dobu jsem pochopil jak vše „funguje“ a dokonce jsem byl jediným navrhovaným kandidátem na předsedu tohoto výboru. Z výše uveřejněných dopisů DRB a příspěvků chatařů vč.mého místního šetření je jasné jak probíhá manipulace se členy družstva a tomu já napomáhat nemíním.

A zde je dopis, který mi poslalo družstvo

S poděkováním největší úcty všem co mi napsali a pomohli mi publikovat na webu ou Slapy     Zdeněk Humpál

Reakce mých sousedů:

Ahoj, jasne, je to uplne smesne formulovanej dopis. Asi se snazi postrasit ty,  kteri tomu nerozumi a leknou se. A hlavne proc bys TY mel prokazovat, ze nevyuzivas nejake sluzby – meli by snad oni prokazat, ze je vyuzivas. Bavim se. Je to neuveritelny.
Ahoj a pekny predvelikonocni malovani :D A.

Ahoj,snad všemu nevěříš a určitě máš právnický minimum.Tento jejich dopis odporuje všem zákonům a pravidlům-především základní listině lidských práv a svobod!Voda byla vybudovaná za naše peníze a dále DRB to propaktovalo dále do Slap bez toho,že by zisky rozdělilo členům.Navíc vodovod spravuje firma pana Zunta tak voco jde?Vloni co jen já vím náhodou v našem okolí prodali pozemky asi za 400tis.To vše jde někomu do kapsy,že…Na přístupovou cestu odpovím otázkou.Je snad v každé obci závora a mýto?

Ahoj Zdeňku,to je tedy něco. Co to vlastně znamená? Rozumíš tomu?

Děkuji Ti za družstevní dopis - vytiskl jsem to. Ti chlapi v čele s panem docentem Rudolfem asi úplně ztratili soudnost a nahrazují to drzostí - nemám čas to podrobněji rozebírat, ale je to na právníka.....  spoustu let  příspěvky platíme, ale nikdy jsme se od družstva ničeho nedočkali - např. máme problémy s cestou, kterou musíme udržovat vlastními silami atd. Veškeré žádosti jako když zapadnou do černé díry. Ať si trhnou nohou - vodoměr máme vlastní, odpad platíme do Slap, pozemek je náš......tak jakého družstevního majetku jsme uživatelem a jaké služby nám ten spolek poskytuje ? Chce to na ně poslat nějaký kontrolní orgán a donutit je, aby museli udělat detailní audit hospodaření za posledních deset let - kam se poděly ty nemalé prachy, které dostali od nás za okraje parcel, které nám prodávali ? Jak to bylo s tou chatou na louce ? Kolik se platí funkcionářům za jejich nicnedělání ? atd.atd.

Ahoj Zdeňku, co se týče mého stanoviska k dopisu , tak si myslím, že mohou mít pravdu pouze při používání cesty, protože ta by měla být vlkastictvím družstva a je družstvem v nedávné době rekonstruovaná. Je dle mého názoru totální nesmysl se ohánět vodovodem, který jsme jako družsvo již dávno předali SVAKU ( vodu platíme Zuntovi ) a dále odvoz odpadu, který polatíme jednoznačně obci. U cesty si však nejsem jist , jak je to podle stávající legislatiovy, jestli tam také nemohlo být právo vydržení, protože cesta je prakticky veřejná, ale pokud se prokáže, že družstvo je vlastníkem, tak při sporech se může stát, že ji družstvo uzavře na závoru, družstevníkům dá klíče a donutí VÁS k jednání o platbě za užívání. Jinak se k chattě zřejmě nedostaneš, nevím jak to máš od vody, jestli to jde. Bylo by zajímavé zjistit, jak se družstvo chová k těm bývalým družstevníkům, kteří vystoupili již před řadou let.

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Slapská pouť 2024 (29.6.2024)

  Budou i atrakce? :-?

  Číst dále...

   
 • VLTAVA RUN 2023 (12.5.2024)

  Dobrý den, v kalendáři akcí je zapsána akce omylem na 12.6. Mohl by to, prosím, někdo opravit na ...

  Číst dále...

   
 • Teplota vody Slapské přehrady

  Opraveno. Do několika minut se hodnoty budou zobrazovat správně.

  Číst dále...

Poslední inzeráty


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/jquery.min.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/fullnoconflict.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652