Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Slapy a RSS kanály

128px-Feed-icon.svgMohli jste si všimnout, že jsme na naše stránky vložili RSS kanály (vlevo dole), jeden je RSS kanál celého webu a druhý je jen pro úřední desku.

Co je to RSS ?
RSS (Really Simple Syndication) je služba poskytovaná většinou dynamických webů. Slouží ke snadnému informování uživatele o změně na sledovaném webu (třeba o přidání novinky, článku, dokumentu...), velká výhoda je, že není nutná registrace uživatele.

 Jak to funguje z pohledu čtenáře webu ?

Použijete takzvanou RSS čtečku - to je buď klasický program, například FeedReader, nebo využijete RSS čtečku integrovanou v programu, který běžně používáte pro zobrazování internetových stránek (prohlížeč Internet Explorer 8, Firefox3), anebo lze použít emailového klienta ( Mozila Thunderbird, Windows Live Mail, Outlook), které mají též vestavěnou čtečku.
A asi nejlepší způsob je, při trvalém přihlášení, si přidat vlastní RSS kanál na Seznam, nebo Google, podle toho, který vyhledávač preferujete. Potom se vám poslední články a dokumenty zobrazí na první stránce, když spustíte internetový prohlížeč.
A teď už stačí do čtečky vložit adresy svých oblíbených webů, respektive jejich RSS kanálů (takzvaných feedů včetně http://). Některé čtečky, zvláště ty integrované do prohlížeče, to zvládají téměř automaticky, u jiných je potřeba natvrdo zkopírovat a vložit celou adresu kanálu. Ještě si nastavte nějakou rozumnou dobu zjišťování nových zpráv a už žádné obíhání desítek oblíbených webů pod záminkou jestli zde není něco nového. RSS prostě šetří váš čas a všechny novinky ohlídá za vás.

RSS Slapského webu: http://rss.slapynadvltavou.cz

RSS úřední desky: http://rssud.slapynadvltavou.cz  

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Májový běh 2020 (23.5.2020)

  Letos opět Májový běh 22. 5. v 9h na Vyhlídce. Podrobnosti na www.slapskykulturnispolek.cz

  Číst dále...

   
 • Teplota vody Slapské přehrady

  Donedávna jsem se na teplotu vody díval na internetové stránce Povodí Vltavy, ale ta bohužel od 6.

  Číst dále...

   
 • Pozor - Nebezpečný pes!

  @Jana myslím, že sem křivdy staré 10 let sem nepatří. V tomto vláknu jde o úplně něco jiného ;-)

  Číst dále...

Poslední inzeráty


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/jquery.min.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/off:/tmp/uploads:/www/sqluploads) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/fullnoconflict.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/off:/tmp/uploads:/www/sqluploads) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652