Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Změny Tarifu PID

Na základě rozhodnutí Rady zastupitelstva hl. m. Prahy a z důvodu sjednocení cen jízdného v městské a příměstské dopravě a dále celkového zjednodušení Tarifu Pražské integrované dopravy dochází od 1. 7. 2011 k následujícím úpravám cen a struktury jízdného:

1) Rozšíření bezplatné přepravy na území Prahy pro děti od 10 do 15 let a pro seniory od 65 do 70 let

Současná bezplatná přeprava dětí a seniorů na území Prahy je rozšířena o děti od 10 do 15 let (do dne předcházejícímu dni 15. narozenin) a o seniory od 65 do 70 let. Bezplatná přeprava je podmíněna prokázáním se opencard s nahranou slevovou aplikací „Jízdné zdarma" v ceně 120 Kč s platností max. 6 let. Pokud se cestující neprokáže opencard s touto nahranou aplikací, zaplatí v případě, že se prokáže alespoň průkazkou PID dokládající věk, poloviční jízdné, jinak platí plnocenné jízdné. Tato bezplatná přeprava bude povolena pouze na území Prahy v tarifních pásmech P, 0 a B. Podmínky ani rozsah bezplatné přepravy pro děti do 10 let a seniory nad 70 let se nemění.

2) Úprava cen jízdenek pro jednotlivou jízdu po Praze

Cena současné základní jízdenky za 26 Kč je upravena na 32 Kč při současném prodloužení její platnosti ze 75 minut na 90 minut (stejná cena a časová platnost platí i pro SMS jízdenku). Cena této jízdenky pro děti do 15 let (do dne předcházejícímu dni 15. narozenin) bez platné opencard s aplikací „Jízdné zdarma" a pro seniory od 60 do 70 let bez platné opencard s aplikací „Jízdné zdarma", ale s průkazkou PID, se mění ze 13 Kč na 16 Kč.

Cena krátkodobé jízdenky s omezenou přestupností za 18 Kč je upravena na 24 Kč při současném prodloužení její platnosti z 20 minut na 30 minut. Tato jízdenka je nově plně přestupní a platí také na přívozech, lanové dráze a na nočních linkách. Zlevněná varianta této jízdenky pro děti do 15 let (do dne předcházejícímu dni 15. narozenin) bez platné opencard s aplikací „Jízdné zdarma" a pro seniory od 60 do 70 let bez platné opencard s aplikací „Jízdné zdarma", ale s průkazkou PID, se mění z 9 Kč na 12 Kč. Jízdenka za 24 Kč je nově také v podobě SMS jízdenky.

3) Úprava cen krátkodobých turistických jízdenek PID

Cena 24hodinové jízdenky pro Prahu se mění ze 100 Kč na 110 Kč, cena 72hodinové jízdenky se snižuje ze 330 Kč na 310 Kč a ruší se 5denní jízdenka. Zároveň se zavádí 24hodinová a 72hodinová jízdenka také v podobě SMS ve stejné ceně jako papírová jízdenka. Mění se i cena celosíťové 24hodinové jízdenky pro všechna tarifní pásma ze 150 Kč na 160 Kč.

4) Nové typy jízdních dokladů v Praze

K již existujícím druhům předplatních jízdenek se zavádí plnocenná 5měsíční jízdenka v ceně 2450 Kč a zlevněná varianta pro Seniory od 60 do 65 let za 1100 Kč. Ceny všech stávajících druhů předplatních jízdenek ani podmínky pro jejich používání se nemění.

Ve spolupráci s Českými dráhami se zavádí skupinové jednodenní jízdné SONE+ ve verzi 400 Kč pro Prahu a Středočeský kraj a ve verzi 700 Kč pro celou ČR. Tato jízdenka platí ve všech vlacích ČD na daném území a také ve všech dopravních prostředcích PID na území Prahy, a to buď v sobotu, v neděli nebo státní svátek pro skupinu maximálně 5 osob, přičemž maximálně 2 osoby mohou být starší 15 let.

5) Ostatní

Upravují se také ceny dovozného za zavazadlo a za psa, které se nově sjednocují na 16 Kč, a to bez současných pásmových omezení. V rámci zjednodušení Tarifu PID dochází ke zrušení nepřestupnosti jízdenky pro 2 mimopražská tarifní pásma za 12 Kč (resp. 6 Kč) a také ke zrušení jízdenek T+R a P+R a jejich nahrazení běžnými jízdními doklady PID. 

Více zde

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • VLTAVA RUN 2023 (12.5.2024)

  Dobrý den, v kalendáři akcí je zapsána akce omylem na 12.6. Mohl by to, prosím, někdo opravit na ...

  Číst dále...

   
 • Teplota vody Slapské přehrady

  Opraveno. Do několika minut se hodnoty budou zobrazovat správně.

  Číst dále...

   
 • Teplota vody Slapské přehrady

  Dobrý den, Chtěla bych se zeptat zda je měření správné? Asi tam bude nějaká chybka

  Číst dále...

Poslední inzeráty


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/jquery.min.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/fullnoconflict.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652