Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Sčítání lidu, domů a bytů 2011

V březnu proběhne v  České republice sčítání lidu, domů a bytů 2011 a Český statistický úřad připravil pro občany o této akci několik informací. 

http://www.scitani.cz/

  Jak se budeme sčítat
Před návštěvou komisaře:
 Od 26. února do 6. března 2011 budou sčítací komisaři roznášet do schránek letáček se základními informacemi o sčítání lidu a lísteček Informace o kontaktních osobách a místech, kde bude uvedeno jméno sčítacího komisaře, který formuláře přinese, číslo jeho průkazu a termín, kdy do domácnosti přijde předat sčítací formuláře.
 Čas návštěvy budou volit komisaři nejčastěji v pracovní den v podvečer nebo o víkendu, aby zastihli rodinu doma.
Pokud vás sčítací komisař nezastihne v avizovaném termínu, vhodí vám do schránky Oznámení o termínu doručení sčítacích formulářů, kde bude opět uvedeno jméno komisaře, číslo průkazu a termín, kdy se dostaví podruhé. Pokud by vám termín návštěvy nevyhovoval, můžete zavolat na bezplatnou linku a domluvit si jiný čas návštěvy.
 
 Jméno komisaře a číslo obvodu, ve kterém provádí sčítání, bude možné ověřit v každé obci na úřední desce. Seznam všech sčítacích komisařů bude zveřejněn na www.scitani.cz.


Komisař přinese formuláře:
 Od 7. do 25. března navštíví sčítací komisaři každou domácnost v ČR a předají jí dotazníky pro všechny osoby, které tam žijí (včetně návštěv či podnájemníků, kteří budou v době rozhodného okamžiku v domácnosti třeba jen přechodně).
 Sčítací komisař bude při roznosu formulářů nosit viditelně umístěný speciální průkaz sčítacího komisaře, kterým se na požádání prokáže společně s občanským průkazem při návštěvě v každé domácnosti. Zároveň bude mít přes rameno modrou tašku s velkým žlutým logem České pošty.
 Sčítací komisař navštíví Vaši domácnost a předá Vám sčítací formuláře. Do vašeho bytu nevstoupí, pokud ho sami nevyzvete. Požádá Vás o potvrzení jejich převzetí formulářů podpisem. Zároveň Vám předá vysvětlivky k vyplnění formulářů a poskytne další potřebné informace.
 Komisař přinese do domácnosti celkem tři formuláře s vysvětlivkami:
Zelený sčítací list osoby (každý člověk v domácnosti dostane svůj vlastní)
Žlutý bytový list (každá domácnost dostane jeden)
Oranžový domovní list (ten dostanou pouze majitelé nebo správci domů)
 
 Převzít formuláře pro všechny členy domácnosti může osoba starší 15 let.
 Při předání formulářů se vás komisař zeptá, jakým způsobem budete chtít vyplněné formuláře odevzdat, a nabídne vám tři základní možnosti:
On-line vyplnění a odeslání na internetu
Osobní odevzdání komisaři (pokud preferujete tuto cestu, komisař si s vámi hned domluví termín schůzky, kdy přijde formuláře vyzvednout)
Odeslání poštovní obálkou do P.O.Boxu ČSÚ (pokud vyberete tuto možnost, předá vám komisař předtištěnou obálku formátu A4, žádné poštovné v tomto případě domácnost neplatí)
 
 Pokud vás sčítací komisař nezastihne v avizovaném termínu, vhodí vám do schránky Oznámení o termínu doručení sčítacích formulářů, kde bude opět uvedeno jméno komisaře, číslo průkazu a termín, kdy se dostaví podruhé.

Pokud by vám ani druhý termín nevyhovoval, můžete zavolat na bezplatnou linku, která bude v provozu od 26. února do 20. dubna 2011 denně 8 – 22 hod a domluvit si jiný čas návštěvy.
Pokud vás pak ani podruhé komisař nezastihne, najdete ve schránce Oznámení o náhradním termínu doručení sčítacích formulářů s informací, že si můžete formuláře vyzvednout na tzv. sběrném místě (poště, jejíž adresa a provozní doba jsou uvedeny na letáčku, vhozeném sčítacím komisařem do Vaší schránky) do 14. dubna.
 


Vyplnění formulářů:
 Než začnete formuláře vyplňovat, pečlivě si prosím přečtěte vysvětlivky. Pro cizince a národnostní menšiny budou připraveny vysvětlivky v osmi jazycích (angličtina, němčina, ruština, romština, vietnamština, francouzština, ukrajinština a polština).
 K vyplnění papírových formulářů použijte nejlépe černou kuličkovou tužku. Formuláře prosím nepřekládejte, budou zpracovány hromadným strojovým skenováním.
 Formuláře můžete vyplnit elektronicky. K tomu potřebujete počítač připojený na internet a papírové formuláře, které Vám přinesl sčítací komisař. Na papírových formulářích najdete vpravo dole u čárového kódu dva unikátní kódy (jeden čistě číselný a jeden, který kombinuje čísla a písmena). Těmi se na www.scitani.cz přihlásíte (po rozhodném okamžiku - půlnoci z 25. na 26. března 2011), otevře se vám váš formulář a můžete začít vyplňovat. Z důvodu co nejvyšší bezpečnosti je pro on-line vyplnění potřeba Adobe Reader verze 9.0 a vyšší. Pokud máte na svém počítači nižší verzi, bude přímo na stránkách, kde se formuláře vyplňují, odkaz na bezplatné stažení potřebné vyšší verze Adobe Readeru.
 Pokud vás při roznosu formulářů zastihne komisař v místě vašeho trvalého bydliště, bude už na formuláři dopředu předtištěno vaše jméno a příjmení. Pokud vám bude formuláře předávat na jiné adrese, vyplní komisař údaje v hlavičce ručně do prázdného formuláře.

Některé údaje dostupné z administrativních registrů a evidencí budou ve formulářích předvyplněny. Správnost údajů ověříte, případně je opravíte. Tato inovace by měla vést ke snížení administrativní zátěže respondentů. V žádném případě však nebudou předvyplněny osobní údaje.
 
 O pomoc s vyplněním můžete požádat sčítacího komisaře. Jeho úkolem není pouze roznést a sebrat formuláře, ale také pomoci každému, kdo nebude některé z kolonek rozumět či nebude mít sílu sám formuláře vyplnit. V takovém případě jsou komisaři připraveni nechat si údaje např. od nemocného, staršího či nevidomého člověka nadiktovat a formuláře za ně kompletně vyplní.
Můžete zavolat na bezplatnou informační linku, která bude v provozu od 26. února do 20. dubna 2011 denně 8 – 22 hod.
Veškeré informace najdete na www.scitani.cz, dotazy můžete posílat e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
 Informace do sčítacích formulářů se vyplňují podle skutečnosti platné v tzv. rozhodný okamžik, tím je půlnoc z 25. na 26. března.

Příklad:
Pokud se miminko narodilo dvě hodiny po půlnoci, ještě nebylo v rozhodný okamžik na světě a do sčítání se nepočítá. Pokud se ale narodilo hodinu před půlnocí, v rozhodný okamžik mezi námi bylo a je třeba jej do sčítání uvést.
Po rozhodném okamžiku začíná sběr formulářů.

Odevzdání vyplněných formulářů:
 Vyplněné formuláře můžete odevzdat následujícími způsoby:
vyplníte a odešlete je elektronicky
předáte je sčítacímu komisaři při jeho druhé návštěvě jako volné listy nebo v zalepené obálce, kterou Vám komisař na požádání vydá
zašlete je bezplatně ČSÚ poštou v obálce s předtištěnou adresou P.O. Boxu
osobně je odevzdáte na sběrném místě (v letáčku uvedené poště)
 
 Ať zvolíte kteroukoliv cestu odevzdání, formuláře prosím odevzdejte do 14. dubna 2011.

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Slapská pouť 2024 (29.6.2024)

  Budou i atrakce? :-?

  Číst dále...

   
 • VLTAVA RUN 2023 (12.5.2024)

  Dobrý den, v kalendáři akcí je zapsána akce omylem na 12.6. Mohl by to, prosím, někdo opravit na ...

  Číst dále...

   
 • Teplota vody Slapské přehrady

  Opraveno. Do několika minut se hodnoty budou zobrazovat správně.

  Číst dále...

Poslední inzeráty


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/jquery.min.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/newhttps:/slapynadvltavou.cz/media/juloalib/js/fullnoconflict.js) is not within the allowed path(s): (/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new:/mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/_include:/tmp/uploads:/www/sqluploads:/global/applications/tools) in /mnt/data/accounts/s/slapy/data/www/slapy/new/libraries/src/Filesystem/File.php on line 652