Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Muzeum Křížovnický špýchar

spycharPokud Vás zajímá historie života prostého venkovského obyvatelstva středního Povltaví, rozhodně navštivte jednu z poboček Hornického muzea v Příbrami, situovanou do Křížovnického špýcharu v Prostřední Lhotě nedaleko obce Chotilsko.

Ve čtyřpodlažním kamenném objektu špýcharu, původně historickém majetku rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou, naleznete poměrně značné množství zemědělských strojů i drobného zemědělského nářadí a předmětů užívaných v domácnostech místních rolníků, dále interiér lidového obydlí, vesnické hospody a rovněž tak předměty spojené s řemeslnou a domáckou výrobou na vesnici. Součástí expozice je též malá výstava archeologických nálezů a dokladů k působení Křížovnického řádu v regionu. Vystavené předměty pocházejí především z okolí Chotilska, a Nového Knína a jsou převážně z 19. a první třetiny 20. století. Kamenný Křižovnický špýchar v Prostřední Lhotě je datován rokem 1770 a je součástí zdejšího hospodářského statku, jenž patřil řádu Křižovníků s červenou hvězdou.
Špýchar patří mezi hodnotné hospodářské objekty období baroka nacházející se ve vesnickém prostoru v jižní části středních Čech.
spychar2Pro dopravu ze Slap n./Vlt. je v tomto případě velice vhodné využít kolo, jelikož se jedná o velice pěknou a nenáročnou trasu. Výlet do muzea Křížovnický špýchar je vhodné spojit s výstupem na rozhlednu nad nedalekou obcí Mokrsko vzdálenou asi 2 km chůze po značené trase. Parkoviště pro motorizované návštěvníky muzea i rozhledny je situováno přímo před budovou špýcharu.

Otevírací doba
Květen - sobota, neděle, svátky 9 – 16
Červen - září úterý - neděle, svátky 9 – 17
Říjen - sobota, neděle, svátky 9 – 16

www.muzeum-pribram.cz
Poloha na mapě

Webkamera

Slapy webkamera

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Jízdní řád parníků Praha - Slapy

  chtěla jsem letošní jízdní řád (2017) - copak nikdo neaktualizuje tyto stránky??? :sad: :sad ...

  Číst dále...

   
 • Teplota vody Slapské přehrady

  Ať už to bylo jakkoli či čímkoli zapřičiněno , vše zapomenuto . Baner se ukazuje a tak chci poděkovat ...

  Číst dále...

   
 • Teplota vody Slapské přehrady

  Dobrý den, opravdu jako pouzdrav i když si nejsem jist tím že správce web. strany si ho z nás uživatelů ...

  Číst dále...

Poslední inzeráty